שירותי מדידת ה-PPF לתאורה קיימת ופועלת בשטח הגידול.

קבלת תשובה מידית בשטח לגבי עוצמת התאורה.

אפשרות לבדיקות מהירות בעלות נמוכה.

מגוון בדיקות נוספות לשיפור חלל הגידול.

מדידת PPF במעבדה

מדידת ה-PPF לגופי תאורה ומנורות במתקן.

מדידת פיזור האור על פני שטח בגודל מוגדר מראש.

הגדרת שטח הגידול האופטימאלי לגוף התאורה.

אפשרות לבדיקות מהירות במחיר מוזל.

תכנון תאורה לחקלאות

תכנון תאורה מקצועי הכולל הדמיה ממוחשבת תלת-ממדית של חלל הגידול עם גופי התאורה השונים.

תכנית מפורטת הכוללת חישובים מדויקים של PPF, חישוב הוצאות חשמל צפויות, BOM לרכישת הציוד, תכנית תחזוקה שוטפת ועוד…

מה אפשר לדעת עם מדידת ה-PPF בשטח הגידול?

האם הצמחים מקבלים מספיק אור? גופי התאורה בחממה תלויים בגובה המיטבי? הסידור של גופי התאורה הוא הסידור הנכון? הגיע הזמן להחליף נורות? התאורה צורכת חשמל יותר ממה שצריך?

איתור ירידה בתפוקת מנורות

נורות מאבדות מיעילותן לאורך זמן, נורות נל”ג, להט ופלורסנט מאבדות מיעילותן תוך מספר חודשים, אפילו נורות לד מאבדות מהתפוקה שלהן על פני זמן, לעיתים בין 5% ל-10% בשנה. בדרך כלל לא ניתן להבחין בירידה באמצעות צפייה בעין בלתי מזויינת, רק מדידה תקופתית באמצעות ציוד מיוחד מאפשרת למדוד את הירידה ביעלות באופן מדויק.

הסידור הנכון של גופי התאורה

ביצוע מדידת ה-PPF בשטח מאפשרת כיוון אופטימלי ונכון של גופי התאורה בשטח, הדבר אינו מחליף ביצוע תכנון תאורה ממוחשב טרם התחלת הגידול, אולם לא תמיד הדבר מתאפשר, לכן לעיתים ביצוע המדידה בשטח מאפשר תיקון ליקויים תכנוניים וקבלת תמונת מצב עדכנית.

הכמות הנכונה של אור לצמחים

תנאי תאורה מלאכותיים מדידת ה-PPF הינה חיונית כדי לדעת שהצמחים מקבלים תאורה מספקת. יתכנו  מקרים בהם הצמחים מקבלים יותר מאור ממה שהם יכולים לצרוך, ובמקרים מסוימים ניתן להגביר את עוצמת האור מעבר לרמות הרגילות להן רגיל הצמח, הדבר מאפשר גידול משמעותי ביבול. בדרך כלל הדבר מלווה בהעשרת סביבת הגידול בפחמן דו-חמצני.

היעילות החשמלית של התאורה

אחד הנתונים שנובעים באופן מידי מהמדידה הוא היעילות החשמלית של גוף התאורה  לגידולים חקלאיים, ה- Photon Efficacy. בכל גידול מסחרי ישנה חשיבות להוצאות, במיוחד בגידולים אינטנסיביים שמבוססים על אור מלאכותי (גידולי INDOOR), חשבון החשמל הינו מרכיב משמעותי ביותר בהוצאות, לכן חשוב לדעת מה היעילות של ציוד התאורה בו  משתמשים, הדבר יכול לאפשר החלטות מושכלות לגבי שדרוג או החלפה של מערכת קיימת.